Praktijkgerichte nascholing over farmacotherapie in de eerste lijn
Menu

Atorvastatine kan sporadisch nachtmerries geven

Door op 01-08-2006

Bij een 72-jarige vrouw met een reeds lang bestaande hypertensie, hartfalen, nierinsufficiëntie en hypothyroïdie werd ter behandeling van hypercholesterolemie gestartmet 10 mg atorvastatine eenmaal daags. De overige medicatie bestond uit 75 μg levothyroxine eenmaal daags, 5 mg amlodipine eenmaal daags, 100 mg atenolol eenmaal daags en 50 mg losartan eenmaal daags.Vijf dagen na de start van de atorvastatine traden extreme nachtmerries op. Na stoppen van de atorvastatine verdwenen de nachtmerries onmiddellijk om direct weer terug te keren toen de atorvastatine omwille van de bewijsvoering werd hervat. Eerder werden nachtmerries gemeld bij gebruik van simvastatine en metoprolol. In dit geval zouden de nachtmerries een gevolg kunnen zijn van het effect van atorvastatine op het centrale zenuwstelsel op basis van een farmacokinetische interactie met het CYP3A4-systeem of via een farmacodynamische interactie.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Thema Bijwerkingen
Publicatie 1 augustus 2006
Editie PiL - Jaargang 10 - editie 8 - Editie 8, 2006