Praktijkgerichte nascholing over farmacotherapie in de eerste lijn
Menu

Codeïne-intoxicatie door ultrasnel CYP2D6-metabolisme

Door op 01-06-2005

Gasche en medewerkersvn beschrijven een patiënt, die op een lage dosis codeïne binnen vier dagen een levensbedreigende morfine-intoxicatie ontwikkelde. Deze 62-jarige man was opgenomen met een longontsteking en werd daarvoor behandeld met antibiotica en met drie maal daags 25 mg codeïne voor de hoest. Vier dagen na aanvang van deze therapie raakte hij in coma en moest vanwege een ademdepressie worden opgenomen op de intensive care. Op basis van het vermoeden van een opiaatintoxicatie werd hij behandeld met naloxon hetgeen een dramatische verbetering gaf. Twee dagen later was de patiënt volledig hersteld.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Thema Bijwerkingen
Publicatie 1 juni 2005
Editie PiL - Jaargang 9 - editie 6 - Editie 6, 2005