Praktijkgerichte nascholing over farmacotherapie in de eerste lijn
Menu

Urticaria na inhalatie van fluticason

Door op 15-06-2012

Een één jaar oud jongetje, bekend met recidiverende benauwdheidklachten en een piepende ademhaling, kreeg van zijn huisarts fluticason aerosol voorgeschreven, nadat salbutamol aerosol onvoldoende effectief bleek. Enkele uren na de eerste gift kreeg het kind urticaria verdacht voor een allergische reactie. Een antihistaminicum werd niet gegeven. Het ontstaan van urticaria na het gebruik van inhalatiecorticosteroïden bij kinderen komt zeer zelden voor. In een dergelijk geval dient het inhalatiecorticosteroïd per direct gestaakt te worden. Een antihistaminicum kan de symptomen reduceren. Voor de definitieve diagnose geneesmiddelenallergie is een provocatietest noodzakelijk.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs A. Kunst
Y. Meijer
M.E. Mérelle
Thema Casuïstiek
Publicatie 15 juni 2012
Editie PiL - Jaargang 16 - editie 2 - Editie 2, 2012